
Jestem socjolożką i historyczką sztuki w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk. Specjalizuję się w badaniach w zakresie gender studies, nierówności społecznych (zwłaszcza sukcesu, awansu i pozycji kobiet), oraz synagog jako miejsc niepamięci. Moja multidyscyplinarna praca łączy w sobie elementy socjologii płci, nauk o organizacji i stosunkach pracy, psychologii społecznej, studiów nad emocjami, badań nad przywilejami strukturalnymi i nierównością oraz mobilnością w górę.
Jestem kierowniczką i badaczką w grantach Ministerstwa Edukacji i Nauki, czy Narodowego Centrum Nauki. Mam ponad 8-letnie doświadczeniem w zarządzaniu projektami naukowymi oraz społecznymi.
Poza pracą badawczą jestem aktywna na polu stosowanych nauk społecznych jako koordynatorka projektów, w tym w zakresie rewitalizacji przestrzeni miejskich. Działam na poziomie zarządów w organizacjach pozarządowych i stowarzyszeniach akademickich, doskonaląc swoje kompetencje miękkie i przywódcze.
CV naukowe
Projekty badawcze i granty
Jestem kierowniczką (PI) 2 projektów badawczych, jako członkini zespołu badawczego pracowałam w 5 projektach finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki, German Research Foundation (Deutsche Forschungsgemeinschaft), czy Fundusze Norweskie.
Badania, które realizowałam dotyczyły nierówności płciowych, migracji, obszarów transgranicznych i przywiązania do miejsca, socjologii wsi, zachowań konsumenckich, rewitalizacji przestrzeni, czy relacji rodzinnych.
Działalność popularyzatorska
i dydaktyczna
Praca popularyzatorska, jak i dydaktyczna jest dla mnie ważną częścią mojej działalności. Jako działaczka społeczna koordynuję projekty kulturalne i edukacyjne, jako badaczka prowadzę zajęcia i warsztaty dla zdolnej młodzieży (m.in. we współpracy z Krajowym Funduszem na rzecz Dzieci), studentów(-ek), czy doktorantów(-ek).
Jestem jedną z prowadzących podcastu naukowego (Nie)widzialne.
Wiktoria Morawska
Instytut Filozofii i Socjologii
Polskiej Akademii Nauk w Warszawie (Polska), GSSR